سایت موزیک آوادیو

اجراهای فوتبالی ارکسترهای ایرانی در حاشیه جام جهانی

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی همزمان با آغاز جام‌جهانی فوتبال روز چهارشنبه برای برگزاری سه کنسرت در روسیه راهی این کشور می‌شود.

علی اکبر صفی‌پور مدیر عامل بنیاد رودکی چندی پیش در کنار هیئت همراه وزیر اقتصاد به روسیه سفر کرد و تفاهم‌نامه‌ای را با کنسرواتوار مسکو امضا کرد؛ بر طبق این تفاهمنامه ترکیبی‌ از ارکسترهای «سمفونیک تهران» و «ملی ایران» طی سه شب در شهرهایی که تیم ملی حضور خواهد داشت، روی صحنه خواهد رفت.

نخستین اجرای ارکستر در روسیه 15 ژوئن (25 خردادماه)، ساعاتی پیش از اولین بازی تیم ملی ایران مقابل مراکش در شهر سن پترزبورگ برگزار خواهد شد. در ادامه ارکستر به شهر مسکو می‌رود و در تاریخ 27 خرداد در سالن اصلی کنسرواتوار مسکو روی صحنه می‌رود و در آخرین اجرا روز 29 خرداد و در کازان به اجرای برنامه می‌پردازد.

در این اجراها ارکستر را که رهبری آن بر عهده شهرداد روحانی است، ضمن اجرای آثاری از موسیقی کلاسیک، دو قطعه بی کلام به همراه سرود رسمی تیم ملی ایران در جام‌جهانی با صدای سالار عقیلی و با آهنگسازی بابک زرین را اجرا می‌کند.

ارکستر سمفونیک پس از بازگشت از جام جهانی نیز چهاردهم و پانزدهم تیر در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود. در این اجرا، «وکالیز» و «کنسرت پیانو شماره 2» اثر سرگئی راخمانینوف و «سمفونی شماره 9» اثر آنتون دورژاک به اجرا درخواهد آمد.